joi, 4 iunie 2020

Perspective 2

Ce pret sunt dispusa sa platesc pentru Pace?

Cum sa traiesc cat mai mult in Pace? Platind cu ceva ce se afla in mine.Pentru a dobandi ceva,va trebui sa platesc sau sa dau ceva in schimb.Ca sa dobandesc Pacea,sunt dispusa sa dau la schimb fricile,vinovatia,furia,rusinea,mandria,controlul,nevoia de a avea dreptate,nevoia de a demonstra ceva in afara mea,nevoia de recunoastere din partea altora si multe alte trairi care sunt hotii din mine care-mi fura Pacea. Am lansat in Univers intentia de a-mi elibera spatiile interioare ocupate de aceste trairi din trecut si de a le umple cu Lumina cu Pace.Practic,pas cu pas, clipa de clipa,devin constienta de fiecare gand,de fiecare traire ivita in urma oricarui stimul extern,o las sa fie, imi dau seama ca apartine unei hotarari din trecut,ca nu imi mai serveste si o las sa plece.Sunt un luptator pasnic cu ceea ce este in mine si imi recastig spatiile pe care le umplu cu Pace.E o munca constanta,neobosita care are un inceput dar nu are un sfarsit,tot timpul de la capat. e mult de munca,dar e frumos. E singura munca,nevazuta,pe care merita sa o fac. Fara pauza si fara odihna adica lene,in domeniul nevazutului.In fiecare zi recastig teritorii noi pe care le umplu cu Pace. Incepe sa se faca Lumina!Odata declansat procesul,e greu sa te intorci din drum,iti ofera bucuria de a iesi din bezna mintii si a trai in Lumina Adevarurilor Eterne care pot fi decriptate doar DIN STAREA DE PACE!

Pace,Bucurie si Recunostinta!

MFH

marți, 2 iunie 2020

Perspective 1

Despre sanatate,

dupa o perioada in care ai fost bombardat cu felurite idei despre boala, a vorbi despre sanatate deriva dintr-o nevoie profunda a sufletului.Majoritatea oamenilor influentata de punctul de vedere oficial,este convinsa ca a fi sanatos inseamna tratamente medicale, preventia inseamna analize medicale facute din frica de boala,cer cat mai multe spitale, pastile si farmacii.Este un nivel al intelegerii care te tine strans in boala, iar frica iti va crea acea boala.Intr-o tara,oricare ar fi ea,democrata sau nu,in care farmaciile sunt mai numeroase decat locurile de recreere este o tara bolnava.Un minister al sanatatii care incurajeaza boala,tratamentele si in care preventia inseamna analize si vaccinuri, pentru mine este o alta forma de imbolnavire.Sanatatea cat si boala este creatia propriei minti. Daca cauti vinovati in afara ta,nu ai sanse de vindecare. Poti trai cu iluzia ca sistemul medical e vinovat de starea ta, ca tara in care traiesti sau orice alt tap ispasitor ai gasit responsabil de starea ta,dar te anunt ca esti intr-o mare eroare.Responsabilitatea este in intregime la tine. Puterea e in tine, atat a creerii bolii cat si a desfacerii ei.Programele mentale, gandurile,credintele tale si aici nu ma refer la credinta religioasa ci la covingerile tale profunde despre tot,ti-au creat ceea ce traiesti acum. Doresti cu adevarat sa te vindeci? Incepe cu asumarea responsabilitatii personale a ceea ceesti acum. Urmeaza sa iti monitorizezi gandurile adica sa fii constient de ceea ce iti trece prin cap.Fiecare gand creeaza o emotie,creierul secreta un hormon care iti influenteaza instant un organ,un sistem de organe si iti influenteaza echilibrul sau homeostazia. Daca esti sanatos aici nu e despre tine.Daca esti in suferinta incepe prin a fi sincer cu tine, verifica-ti sistemele de credinte.Atunci cand vei dori cu adevarat sa urci scara care te duce spre eliberarea de credinte care nu te sustin, Dumnezeu sau Universul,cum vrei tu sa-i zici,cu siguranta iti va scoate in cale situatii,persoane care sa te duca spre intentia exprimata.O ultima indrumare pe care am aplicat-o personal, nu te uita la televizor minim 40 de zile. Este o forma de dezintoxicare de ideile prefabricate,beneficiile le vei resimti tu.

Pace,Bucurie si Recunostinta!

MFH