joi, 4 iunie 2020

Perspective 2

Ce pret sunt dispusa sa platesc pentru Pace?

Cum sa traiesc cat mai mult in Pace? Platind cu ceva ce se afla in mine.Pentru a dobandi ceva,va trebui sa platesc sau sa dau ceva in schimb.Ca sa dobandesc Pacea,sunt dispusa sa dau la schimb fricile,vinovatia,furia,rusinea,mandria,controlul,nevoia de a avea dreptate,nevoia de a demonstra ceva in afara mea,nevoia de recunoastere din partea altora si multe alte trairi care sunt hotii din mine care-mi fura Pacea. Am lansat in Univers intentia de a-mi elibera spatiile interioare ocupate de aceste trairi din trecut si de a le umple cu Lumina cu Pace.Practic,pas cu pas, clipa de clipa,devin constienta de fiecare gand,de fiecare traire ivita in urma oricarui stimul extern,o las sa fie, imi dau seama ca apartine unei hotarari din trecut,ca nu imi mai serveste si o las sa plece.Sunt un luptator pasnic cu ceea ce este in mine si imi recastig spatiile pe care le umplu cu Pace.E o munca constanta,neobosita care are un inceput dar nu are un sfarsit,tot timpul de la capat. e mult de munca,dar e frumos. E singura munca,nevazuta,pe care merita sa o fac. Fara pauza si fara odihna adica lene,in domeniul nevazutului.In fiecare zi recastig teritorii noi pe care le umplu cu Pace. Incepe sa se faca Lumina!Odata declansat procesul,e greu sa te intorci din drum,iti ofera bucuria de a iesi din bezna mintii si a trai in Lumina Adevarurilor Eterne care pot fi decriptate doar DIN STAREA DE PACE!

Pace,Bucurie si Recunostinta!

MFH

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu